Od początku kariery związana z branżą energetyczną. Doświadczenie zawodowe zdobyła pełniąc funkcje analityczne w największych polskich firmach energetycznych (PGE, TAURON) oraz w jednym z wiodących polskich think-tanków (WiseEuropa). Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie handlu hurtowego energią elektryczną oraz kontrolingu straticzegnego. Brała udział we wdrażaniu koncepcji zarzadzania portfelem i ryzykiem handlowym w obszarze obrotu energią elektryczna i produktami powiązanymi w Grupie TAURON. Była również odpowiedzialna za przygotowywanie licznych analiz, prognoz, modeli dla rynków commodities. Autorka opracowań i artykułów prasowych na temat funkcjonowania rynku energii oraz umów cPPA.
Ukończyła studia o specjalizacji „Informacyjne systemy zarzadzania” na Wydziale Zarządzania AGH oraz studia podyplomowe w zakresie inżynierii finansowej w zarzadzaniu ryzykiem. Obecnie odpowiedzialna m.in. za rozwój nowych produktów, narzędzi i usług dedykowanych zarządzaniu portfelem i ryzykiem w handlu energią elektryczną. Członek Towarzystwa Obrotu Energią w Zespole ds. rozwoju rynku i uwarunkowań europejskich.
Zagadnienia:
O umowach cPPA coraz częściej mówi się nie tylko w kontekście sprzedaży energii elektrycznej. Umowy cPPA zaczynają wchodzić w inne obszary takie jak magazynowanie energii, wodór, czy ciepłownictwo. O rozwoju tych obszarów oraz o tym czy umowy cPPA mogą pomóc w ich rozwoju będziemy dyskutować w ramach niniejszego panelu.
Moderator: Janusz Pietruszyński, Redaktor, CIRE
Uczestnicy dyskusji:
Partner panelu: OX2