Michał Motylewski
Energy Transition Director, Clyde & Co
Michał Motylewski
Energy Transition Director, Clyde & Co

Michał Motylewski jest Dyrektorem ds.Transformacji Energetycznej w warszawskim biurze z ponad 20-letnim doświadczeniem w doradztwie prawnym na rzecz rządów, spółek z sektora energetycznego, instytucji finansujących, klientów przemysłowych i komercyjnych oraz stowarzyszeń biznesowych.

Od 2003 roku Michał doradza klientom w projektach na europejskim rynku energii, koncentrując się na doradztwie regulacyjnym zorientowanym na biznes, rozwoju projektów, doradztwie kontraktowym i transakcyjnym. Wspiera również zespoły ds. pomocy publicznej, konkurencji, zamówień publicznych oraz unikania i rozwiązywania sporów w skomplikowanych sprawach infrastrukturalnych i energetycznych.

Michał wspiera klientów we wszystkich rodzajach decyzji biznesowych związanych z transformacją klimatyczno-energetyczną, począwszy od projektów energetyki odnawialnej (OZE) na lądzie i morzu, magazynowania energii w bateriach, skojarzonego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej (CHP) oraz energetyki jądrowej, poprzez elektromobilność, wodór odnawialny, efektywność energetyczną, biopaliwa i biochemikalia, rozwój i integrację sieci energetycznych i gazowych oraz hurtowe i detaliczne rynki energii.

Posiada doświadczenie w zakresie systemów subsydiowania OZE, rynków mocy i bilansujących, transakcji transgranicznych, w tym rozwoju infrastruktury, obrotu surowcami energetycznymi i instrumentami pochodnymi, zgodności z REMIT i MiFID 2, market-coupling, a także umów zakupu energii (PPA) i połączeń wielozadaniowych.

Michał wspiera krajowe i międzynarodowe stowarzyszenia biznesowe, wspierając działania rzecznicze WindEurope, Konfederacji Lewiatan i Polskiego Stowarzyszenia Obrotu Energią (TOE), pracując nad sprawami dotyczącymi Business Europe i Europejskiej Federacji Handlowców Energii (EFET). Reprezentował klientów przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), Agencją ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) oraz Krajowymi Organami Regulacji Energetyki (e-Control, ERÚ, URE).

 

2024-04-25

Czy cPPA to tylko umowy sprzedaży energii elektrycznej?
Czy cPPA to tylko umowy sprzedaży energii elektrycznej?
  • 14:30 - 15:30
  • 60 min
  • Sala 24, 1 piętro

Zagadnienia:

O umowach cPPA coraz częściej mówi się nie tylko w kontekście sprzedaży energii elektrycznej. Umowy cPPA zaczynają wchodzić w inne obszary takie jak  magazynowanie energii, wodór, czy ciepłownictwo. O rozwoju tych obszarów oraz o tym czy umowy cPPA mogą pomóc w ich rozwoju będziemy dyskutować w ramach niniejszego panelu.

Moderator: Janusz Pietruszyński, Redaktor, CIRE

Uczestnicy dyskusji:

  • Katarzyna Suchcicka, Prezes, OX2 Polska
  • Paweł Poneta, Prezes zarządu, TAURON Inwestycje
  • Dorota Jeziorowska, Dyrektor, Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych
  • Renata Rożek, Dyrektor ds. Strategii i Nowych Produktów, Business Energy Solutions
  • Michał Motylewski, Energy Transition Director, Clyde & Co
  • Paweł Makaruk, Senior Origination Manager, Respect Energy

Partner panelu: OX2

Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore