Marta Spalt, MBA, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Doświadczony menadżer z 15-letnim stażem w C&P (kontraktacje i zaopatrzenie).
W Grupie Toms – wiodącym graczu w branży czekoladowo-cukierniczej – odpowiedzialny za kategorie pośrednie, w tym nakłady inwestycyjne, strategiczne zakupy gazu i energii elektrycznej, a dokładniej za odnawialne źródła energii dla duńskich i polskich zakładów (umowy PPA w obu krajach oraz budowa farmy fotowoltaicznej Toms w Polska).
Aktywnie uczestniczy w polskiej transformacji energetycznej (pierwsza fizyczna umowa PPA dla wielu odbiorców w PL).
Zagadanienia:
Umowy cPPA kojarzą się z długim i trudnym procesem negocjacyjnym, ponieważ ich liczba jest stosunkowo niewielka. Należy jednak wziąć pod uwagę, że są to kontrakty długoterminowe zawierane nawet na 15 lat, więc obie strony chcą w jak najszerszym zakresie wypracować rozwiązania dla nich korzystne. Umowy cPPA różnią się od siebie w zależności od uwarunkowań wytwórców oraz odbiorców energii z OZE będących stronami takich negocjacji. Ponadto coraz częściej w proces negocjacyjny są angażowane banki, które mają zagwarantować finansowanie nowych inwestycji w OZE zabezpieczonych negocjowaną umową cPPA. Czy faktycznie te umowy są tak trudne do podpisania? Jeśli tak to co można zrobić, aby ich podpisanie stało się szybsze i łatwiejsze. O tym będą dyskutować nasi paneliści, którzy przedstawia praktyczne aspekty prowadzenia negocjacji cPPA.
Moderator: Adam Kościelniak, Managing Partner, A-RES
Prezentacja: przedstawiciel DWF, przedstawiciel Enefit
Uczestnicy dyskusji:
Partner panelu: Enefit, DWF