Absolwent Politechniki Krakowskiej. Pracownik Towarowej Giełdy Energii od 2000 roku. Od 2005 roku na stanowisku Dyrektora Biura Rejestrów TGE.
Odpowiada za organizację obrotu wszystkimi instrumentami związanymi z kolorowymi świadectwami pochodzenia do produkcji energii elektrycznej oraz świadectw pochodzenia z efektywności energetycznej.
Od listopada 2014 roku odpowiada za Rejestr Gwarancji Pochodzenia, który skierowany jest do wytwórców energii ze źródeł odnawialnych, spółek obrotu, brokerów oraz wszystkich zainteresowanych podmiotów, którym zależy na poświadczeniu pochodzenia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.
Zagadnienia:
Gwarancje pochodzenia (GOs) to jedyny instrument potwierdzający pochodzenie energii elektrycznej z OZE. Gwarancje pochodzenia z roku na rok zyskują na popularności wśród polskich oraz zagranicznych podmiotów. Coraz częściej na rynkach europejskich dochodzi do giełdowych oraz pozagiełdowych transakcji, których przedmiotem są właśnie GOs. Ciągle ważą się losy Polski w zakresie przystąpienia do organizacji Association of Issuing Bodies, czyli podmiotu skupiającego organy odpowiedzialne za wydawanie GOs.
W ramach niniejszego panelu będziemy dyskutować o tym co daje Polskim odbiorcom i wytwórcom członkostwo w AIB oraz kiedy to ma szanse nastąpić, a także czy istnieje alternatywa. Ponadto odbiorcy energii elektrycznej przedstawią w jakim zakresie korzystają z gwarancji pochodzenia i czy jest to w ich przypadku konieczne.
Moderator: Rafał Malarowski, Zastępca Dyrektora, Fundacja RE-Source Poland Hub
PREZENTACJA: „Wyzwania i korzyści zakupu zielonej energii dla biznesu; cPPA, GOO, SPV”; prezentują: Marta Rzepecka M&A director, PST Trade oraz Adam Kurowski Key Account Manager, PST Trade
Uczestnicy dyskusji:
Partner panelu: Projekt Solartechnik
Partner merytoryczny: Association of Issuing Bodies