Od 15 lat związana z energetyką, a konkretniej z odnawialnymi źródłami energii. Absolwentka studiów inżynieryjnych za granicą i ekonomicznych w kraju. Posiada międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu i budowaniu efektywnych zespołów. Aktywnie uczestniczy w polskiej transformacji energetycznej.
Moderator: Piotr Czopek, Dyrektor ds. regulacji, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej
Uczestnicy dyskusji:
Zagadnienia:
W przestrzeni publicznej poświęca się wiele miejsca wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną. Jednym z głównych argumentów przeciwko zmianom w sektorze energetycznym jest kwestia utraty miejsc pracy i ograniczenia produkcji w sektorach związanych z energetyką konwencjonalną czy górnictwem. W trakcie panelu poruszone zostaną zagadnienia związane z wyzwaniami wynikającymi z transformacji w kontekście Śląska i regionów, gdzie górnictwo i energetyka konwencjonalna miały kluczowe znaczenie. Porozmawiamy o przemyśle, jego dzisiejszych potrzebach, konieczności utrzymania konkurencyjności na rynkach zagranicznych i jak w to wszystko wpisuje się energia z OZE. Istotnym elementem dyskusji będą również kwestie związane zatrudnieniem, przebranżowieniem (tzw. reskillingiem), edukacją i miejscami pracy, a także brakiem wykwalifikowanych pracowników na dzisiejszym rynku pracy w kontekście rozwoju odnawialnych źródeł energii. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zielona energia może napędzić sprawiedliwą transformację regionów i jak ją wykorzystać, aby maksymalizować korzyści dla lokalnego przemysłu.
Zagadnienia:
O umowach cPPA coraz częściej mówi się nie tylko w kontekście sprzedaży energii elektrycznej. Umowy cPPA zaczynają wchodzić w inne obszary takie jak magazynowanie energii, wodór, czy ciepłownictwo. O rozwoju tych obszarów oraz o tym czy umowy cPPA mogą pomóc w ich rozwoju będziemy dyskutować w ramach niniejszego panelu.
Moderator: Janusz Pietruszyński, Redaktor, CIRE
Uczestnicy dyskusji:
Partner panelu: OX2