Piotr Rogóż
Prezes Zarządu, ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.
Piotr Rogóż
Prezes Zarządu, ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.

Prezes Zarządu ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o., Członek ENGIE Polska Executive Committee oraz Członek Rady Nadzorczej ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o. Z Grupą ENGIE związany jest od 2006 r. W przeszłości pełnił m.in. funkcję Kierownika Działu Operacji Rynkowych i Wsparcia Sprzedaży w Electrabel Sp. z o.o. i GDF Suez Energia Polska S.A. oraz Dyrektora Zarządzania Lokalnym Portfelem i Członka Zarządu w ENGIE Energia Polska S.A. oraz Członka Rady Nadzorczej ENGIE Bioenergia Sp. z o. o. Do końca maja 2020 r. Członek Zarządu ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. Odpowiada m.in. za linie biznesowe: RES, GEM, M&S, RPV.

Od początku swojej kariery zawodowej związany z energetyką, aktywnie uczestniczący w wielu organizacjach i przedsięwzięciach branżowych, m.in. jako Członek Zespołu Ekspertów ds. Współpracy Europejskiej przy Prezesie Urzędu Regulacji Energetyki, wieloletni Członek Rady Zarządzającej Towarzystwa Obrotu Energią (TOE) oraz Przewodniczący zespołu roboczego TOE ds. Rynku Gazu, a także Członek Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki w Konfederacji Lewiatan.

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Tilburg University (Holandia) w ramach programu stypendialnego Socrates/Erasmus oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania rynkiem i rozwojem w elektroenergetyce w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada licencję Maklera Giełd Towarowych oraz Maklera Rynków SPOT na European Energy Exchange AG.

2024-04-24

Czy zielona energia może napędzić sprawiedliwą transformację regionów?
  • 16:30 - 18:00
  • 90 min
  • Sala Balowa "B", Parter

Moderator: Piotr Czopek, Dyrektor ds. regulacji, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej

Uczestnicy dyskusji:

  • Adam Skowron, Radny Miasta Katowice
  • Piotr Rogóż, Prezes Zarządu, ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.
  • Katarzyna Suchcicka, Prezes, OX2 Polska
  • Michał Hetmański, Prezes Zarządu i Współzałożyciel, Fundacja Instrat
  • Łukasz Musiałkiewicz, Chief Executive Officer, Enefit Polska
  • Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes, Wind Industry Hub

Zagadnienia:

W przestrzeni publicznej poświęca się wiele miejsca wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną. Jednym z głównych argumentów przeciwko zmianom w sektorze energetycznym jest kwestia utraty miejsc pracy i ograniczenia produkcji w sektorach związanych z energetyką konwencjonalną czy górnictwem. W trakcie panelu poruszone zostaną zagadnienia związane z wyzwaniami wynikającymi z transformacji w kontekście Śląska i regionów, gdzie górnictwo i energetyka konwencjonalna miały kluczowe znaczenie. Porozmawiamy o przemyśle, jego dzisiejszych potrzebach, konieczności utrzymania konkurencyjności na rynkach zagranicznych i jak w to wszystko wpisuje się energia z OZE. Istotnym elementem dyskusji będą również kwestie związane zatrudnieniem, przebranżowieniem (tzw. reskillingiem), edukacją i miejscami pracy, a także brakiem wykwalifikowanych pracowników na dzisiejszym rynku pracy w kontekście rozwoju odnawialnych źródeł energii. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zielona energia może napędzić sprawiedliwą transformację regionów i jak ją wykorzystać, aby maksymalizować korzyści dla lokalnego przemysłu.

Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore