Dorota Jeziorowska to absolwentka Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH w Krakowie. Aktualnie kończy również studia magisterskie na Wydziale Prawa Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz realizuje pracę doktorską na AGH w Krakowie.
Od 2012 r. prowadziła działalność naukową w obszarze energetyki, współpracując m.in. z IGSMiE PAN. Od 2015 r. jej działalność zawodowa skupiała się na obszarze regulacji w energetyce. W tym czasie pracowała w administracji rządowej, odpowiadając za obszary ciepłownictwa i kogeneracji.
Prowadziła m.in. prace legislacyjne w zakresie przepisów taryfowych dla ciepła, mechanizmu wsparcia CHP. Brała udział w negocjacjach dokumentów w zakresie polityki energetyczno-klimatycznej na forum UE oraz w procesach notyfikacji mechanizmów pomocowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w spółkach branży energetycznej funkcjonujących w obszarach wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz ich przesyłu i dystrybucji.
Jest również autorką kilkudziesięciu artykułów i publikacji naukowych w zakresie energetyki w tym: ciepłownictwa, kogeneracji, efektywności energetycznej i problematyki transformacji energetycznej oraz górnictwa.
Od września 2022 r. Dorota Jeziorowska pełni funkcję Dyrektora Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
Zagadnienia:
O umowach cPPA coraz częściej mówi się nie tylko w kontekście sprzedaży energii elektrycznej. Umowy cPPA zaczynają wchodzić w inne obszary takie jak magazynowanie energii, wodór, czy ciepłownictwo. O rozwoju tych obszarów oraz o tym czy umowy cPPA mogą pomóc w ich rozwoju będziemy dyskutować w ramach niniejszego panelu.
Moderator: Janusz Pietruszyński, Redaktor, CIRE
Uczestnicy dyskusji:
Partner panelu: OX2