Mirosław Motyka
Prezes Zarządu, Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa
Mirosław Motyka
Prezes Zarządu, Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

Mirosław Motyka – Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa (HIPH), Prezes Zarządu

Ukończył filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i odbył półroczną praktykę na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Ukończył kurs szkoleniowy UEC w programie Iron and Steel Training Program w Pittsburgu, USA. Ukończył studia podyplomowe organizowane przez Ernst & Young oraz Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Executive Studies in Finance).
W latach 1988-2022: ArcelorMittal Poland SA gdzie pracował w inwestycjach, handlu, finansach (project finance ECSC), stosunkach zagranicznych, stanowiska asystenta prezesa, a od 2009 roku jako Dyrektor ds. Rządowych. Wiceprezes Pracodawców RP w latach 2007-2012. Obecnie Prezes Zarządu ZPPH. Członek Rady Naukowej Sieci Badawczej Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny. Od 2013 Przewodniczący Rady HIPH. Od 2022 – Prezes Zarządu Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH).
Posługuje się biegle językiem niemieckim i angielskim. Zainteresowania: językoznawstwo, geografia, literatura, muzyka i film.

2024-04-25

Zielona energia w przemyśle a ESG. Jak firmy wykorzystują zieloną energię w raportowaniu ESG?
Zielona energia w przemyśle a ESG. Jak firmy wykorzystują zieloną energię w raportowaniu ESG?
  • 11:15 - 12:15
  • 60 min
  • Sala 24, 1 piętro

Zagadnienia: 

ESG to dzisiaj jeden z kluczowych tematów, o których dyskutuje się niemal na każdej konferencji. Kiedyś realizowanie wskaźników ESG było modne, aktualnie dla wielu firm jest już konieczne i wynika z przepisów Unii Europejskiej. Z roku na rok będzie rosła liczba podmiotów objętych tym obowiązkiem. Realizacja standardów ESG jest uwzględniania w niemal każdej strategii biznesowej. Przepisy dyrektywy CSRD wyznaczają kierunki rozwoju europejskiego biznesu. Ponadto kwestie związane z ESG są coraz częściej analizowane przez banki oraz inne instytucje finansowe. Tematyka ESG wiąże się bezpośrednio z odnawialnymi źródłami energii gdyż to udział zielonej energii w raportowaniu ESG stanowi jeden z najważniejszych elementów w zakresie standardów środowiskowych. Obecnie coraz częściej mówi się również o greenwashingu, któremu zapobiegać mają standardy ESG chroniące konsumentów przed fałszywym „zielonym PRem” stosowanym przez niektóre firmy. W trakcie panelu zostaną przeanalizowane formy wykorzystania zielonej energii w przemyśle pod kątem realizacji standardów ESG.

Moderator: Anna Kornecka, Prezes, ESG Impact Network

Uczestnicy dyskusji:

  • Damian Bąbka, Chief Investment Officer, Qair Polska
  • Mirosław Motyka, Prezes zarządu, Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa
  • Bartosz Kwiatkowski, Dyrektor, Frank Bold
  • Michał Hetmański, Prezes Zarządu i Współzałożyciel, Fundacja Instrat
  • Mateusz Madejski, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o.
  • Marcin Dobrzański, Maintenance and Facilities Manager, Decathlon Polska


Partner panelu: QAIR Polska

Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej
  • Pobierz na Google Play
  • Pobierz na AppStore